Zarząd Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego "Dziewiątka Wałbrzych" w 2015 roku proponuje wszystkim miłośnikom bilarda cykl turniejów pn. Amatorski Turniej Bilarda.

Zawody są skierowane przede wszsystkim do osób amatorsko uprawiających ten sport, bez względu na płeć i wiek uczestników (osoby poniżej 18 roku życia muszą przedstawić sędziemu turnieju zgodę opiekunów na uczesstnictwo w turnieju).

Amatorski Turniej Bilarda będzie się odbywał raz lub dwa razy w miesiącu, w zależności od opracowanego kalendarza zawodów, w odmiany 8-bill i 9-bill.

Podobnie jak w poprzednim sezonie utworzony zostanie ranking Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Bilarda. Na koniec sezonu 12 najwyżej sklasyfikowanych zawodników zagra w turnieju Masters.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Amator Challenge 2015 to druga propozycja turnijeów dla fanów bilarda, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w cyklu turniejów. Dzięki eliminacją 3 najlepsze osoby z rankingu będą mogły wziąć udział w Mistrzostwach Polski Amatorów.

Oprócz turniejów będziecie mogli pokibicować drużynie "Dziewiątki Wałbrzych", która po 3 latach nieobecności powróciła do rozgrywek 2 Polskiej Libi Bilardowej.

 


 

SPONSORZY: